جزئیات خبر

چهارشنبه 7 آبان 1399

تحلیل تکنیکال و بنیادی صنایع ماشین های اداری ایران مادیرا


عکس 1: تحلیل جامعی از افزایش سود آوری #مادیرا طی سالهای 1399 تا 1401 با فرض افزایش قابل توجه تولید در این سالها

عکس2: بررسی نسبت های مالی، روند نموداری حاشیه سود، نمودار جریان ورود و خروج  پول در سهم، مقایسه با شاخص


عکس3:بررسی نمودار هفتگی مادیرا:

✍️قیمت سهم در روند میان مدت هنوز درون کانال رگرسیون صعودی رسم شده قرار دارد که باز هم حاکی از کف حمایتی قیمت ۳۱۰۰ تومانی برای آن است.

☑️البته باز هم  محدوده ۲۷۰۰ تومانی حمایت بعدی مهمی خواهد بود.


عکس4: بررسی نمودار روزانه سهم مادیرا:

⁦✍️⁩طبق نمودار حاضر، قیمت طی یک سال گذشته  دو روند صعودی داشته است، که طی دو ماه گذشته پس از ریزش، کف کانال رگرسیون صعودی تند دوم شکسته شده، و درون کانال نزولی رسم شده میباشد که هم اکنون در نزدیکی کف روند صعودی اول قرار گرفته است که قیمت ۳۳۰۰ تومان میباشد.

⁦☑️⁩البته حمایت مهم ۳۱۰۰ تومنی برای سهم بسیار مهم میباشد. حمایت محدوده بعدی ۲۷۰۰ تومان میباشد.

معرفی شرکت:
مادیران در سال ۱۳۴۳ تاسیس شد و در سال ۱۳۹۷ در بورس تهران پذیرفته شد. مادیران یک شرکت خانوادگی است که تمرکز اصلی آن بر تولید و فروش تجهیزات الکترونیکی، لوازم خانگی و تجهیزات اداری مانند مانیتور کامپیوتر، پرینتر، اسکنر و غیره است. در ابتدا فعالیت تولیدی مادیران منحصر به تولید بورد های الکترونیکی بود تا اینکه در سال ۱۳۸۵ این شرکت شروع به تولید (مونتاژ) مانیتورهای LG کرد. در سال ۱۳۸۶، مادیران با معرفی تلویزیون‌های LCD که به صورت CKD/SKD تولید و به فروش می‌رسید برند اصلی خود به نام X-Vision را به بازار معرفی کرد. پس از آن شرکت از شروع همکاری با کمپانیTCL خبر داد .

 

طرحهای توسعه و اهداف:
شرکت در راستای تکمیل سبد محصولات و متنوع سازی اقدام به عرضه لوازم خانگی( یخچال و ماشین لباس شویی) کرده که در این راستا خط تولید لباسشویی مهر98 و خط تولید یخچال SKD نیز اسفند 98 نصب و راه اندازی شد. فاز دوم یخچال CKDنیز از آبان 99 راه اندازی میشود. لازم به ذکر است با توجه به اینکه اکثر شرکت های خارجی رقیب در حوزه تولید لوازم خانگی به نوعی از بازار داخلی خارج شده اند، این شرکت میتواند با افزایش فروش خود بازار محصولات شرکت های خارجی را در دست گرفته و از طریق افزایش سهم بازار خود نزد مصرف کننده داخلی با رشد سود آوری قابل توجهی روبرو شود که تحلیل حاضر بر اساس این فرض انجام شده است.

 

مزایا:
حاشیه سود مناسب شرکت با وجود وارداتی بودن مواد اولیه اختلاف نسبتا زیاد نرخ محصولات شرکت نسبت به محصولات مشابه خارجی اجرای طرح توسعه و افزایش تولید با توجه به بازار پر مصرف ایران خرید مواد اولیه با دلار ارزان در ابتدای دوره و کاهش ریسک تورم بهای تمام شده و افزایش قیمت محصولات با رشد نرخ تورم (در شرایط تورمی حاکم بر اقتصاد ،میتواند از دو جهت بر روند مالی شرکت تأثیرگذار باشد، از یک سو منجر به افزایش نرخ فروش محصولات میشود که این عامل در کنار افزایش مقدار فروش میتواند درآمد قابل توجهی را برای شرکت طی سال مالی جاری محیا کند. از طرفی افزایش نرخ ارز به خاطر همبستگی مثبت مواد اولیه شرکت به خاطر ماهیت وارداتی آن با ارز منجر به افزایش بهای تمام شده فروش میشود.از آنجا که رشد درآمد بیشتر از رشد بهای تمام شده است ، حاشیه سود ناخالص با رشد همراه خواهد بود).

 

تهدید:
در صورت رفع تحریمهای بین المللی با فضای رقابتی محصولات خارجی روبرو خواهد شد.