جزئیات خبر

یکشنبه 14 دی 1399

تحلیل بنیادی شرکت ذوب آهن اصفهان

 
معرفی شرکت: فعالیت اصلی شرکت انجام عملیات ذوب ریخته گری و نورد فلزات آهنی و فولادهای آلیاژی جهت تولید انواعمقاطع هندسی استاندارد است . بهره برداری از شرکت در سال 1351 شروع شده و از سال 1390 در بازار فرابورس ایران پذیرفتهشده است. بنابر پروانه بهره برداری تولید شرکت جمعا بالغ بر 2870 هزار تن محصولات فولادی و مقدار 600 هزار تن شمش چدنمیباشد.از ویژگیهای شرکت میتوان تولید به روش کوره بلند، صادرات نزدیک به نیمی از محصولات ، داشتن سهم بیشتر از60 درصدی تولید تیرآهن کشور و نیز تولید انحصاری ریل و تیر آهن بال پهن سایز بالا در کشور اشاره کرد.
مراحل تولید : سنگ آهن پس از استخراج از معادن از طریق جاده و ریل به شرکت منتقل شده , بخشی برای تولید آگلومره بهواحد آگلومراسیون و بخشی از آن برای تولید چدن به طور مستقیم وارد کوره بلند میشود. زغال سنگ نیز مانند سنگ آهن پس ازاستخراج به وسیله ریل و جاده به شرکت منتقل وبرای تولید کک به واحد کک سازی فرستاده میشود.کک تولیدی سوخت اصلیواحد کوره بلند برای احیای سنگ آهن و تولید چدن میباشد.برای بدست آوردن فولاد خام چدن تولیدی بخش کوره بلند به واحدکنوتور فولاد سازی انتقال می یابد.فولاد خام تولیدی در مرحله ریخته گری تبدیل به شمش گردیده و برحسب برنامه تولید وفروش شرکت به واحدهای نورد برای تولید محصولات نهایی از قبیل ریل,تیر آهن ,کلاف و... فرستاده و بخشی از آن نیز تحتعنوان شمش کالایی به فروش میرسد.
تولید و فروش :
 
تولید و فروش برای 3ماهه چهارم 99 مشابه پاییز و برای سال 1400 بر اساس پیش بینی شرکت لحاظ شده است.
ریسک ها :
1- خرید کک و زغال سنگ با قیمتهای جهانی و فروش محصولات فولادی با نرخ دستوری
2- فروش محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد) مرتبط با میزان رشد مصرف و بودجه عمرانی
3- تامین مواد اولیه (به جهت کاهش ریسک تامین مواد اولیه ذوب آهن اقدام به خرید شرکت صنعتی ، معدنی سامان سوادکوه کرده است. همچنین با اجرای طرح pcl میزان مصرف کک کاهش یافته یافته و امکان جایگزینی از 100تا150 کیلوگرم پودر زغال با کک متالوژی خواهد شد.)
مواد اولیه : در حدود 80 درصد از مبلغ بهای تمام شده متعلق به مواد اولیه است. مواد اولیه اصلی شرکت عبارتند از سنگ آهن ,زغال سنگ , کک. در تحلیل حاضر نرخ سنگ آهن 12 درصد نرخ شمش و نرخ زغال سنگ داخلی 33 درصد نرخ شمش در نظرگرفته شده است. نرخ کک نیز برای 6ماهه دوم 99 و سال 1400 به ترتیب 400 و 450 دلار لحاظ شده است. در نرخ مواد اولیههزینه حمل نیز لحاظ شده است.
نرخ بیلت برای شمش ماهه دوم 99 و سال 1400، 450دلار و نرخ دلار25000تومان در نظر گرفته شده است.

تحلیل سود هر سهم:
پیش بینی سود هر سهم برای سال های 1399 و 1400:
سود هر سهم برای سال 1399، 30تومان و برای سال 82،1400تومان برآورد شده است.
 
تحلیل حساسیت سود هر سهم سال 1400: